O společnosti

Společnost POLL, s.r.o. působí na trhu od roku 1996. Hlavními aktivitami je vývoj a výroba elektronických systémů pro aplikace ve výkonové elektronice a ostatních oblastech silnoproudé elektrotechniky. Společnost dodává regulátory pro výkonové měniče trakčních pohonů včetně aplikačně specifického software. Dále se společnost zaměřuje na vývoj a výrobu jednoúčelových elektronických zařízení jako subdodávky dle zadání zákazníka.

více informací

Historie společnosti

Historie společnosti POLL, s.r.o sahá do počátku devadesátých let 20. století, kdy na Elektrotechnické fakultě ČVUT v Praze se malá skupina odborných asistentů a studentů věnovala vývojovým činnostem ve spolupráci s tehdejšími průmyslovými podniky (ČKD Elektrotechnika, ČKD Trakce, OEZ Letohrad, …). Postupně došlo k osamostatnění aktivit a převzetí vývojových prací pod novou firmu.

Mezi první projekty, které byly realizovány, patří:

  • vývoj prototypu regulátoru a řízení tramvajového asynchronního pohonu (ČKD Dopravní systémy, 1996-1999)

  • vývoj a dodávka kompletního řízení trakčního pohonu pro dieselelektrickou posunovací lokomotivu (ČKD Dopravní systémy, 1998-1999);

  • vývoj, výroba a nasazení distribuovaného řízení LONWorks pro řízení dopravního značení (Eltodo, 1999-2000)

  • vývoj, výroba zákaznických systémů elektronických spouští jističů řady BLxx Modeion (OEZ Letohrad, 2001-2006)

  • vývoj, výroba a nasazení výzbroje s pulsním usměrňovačem s IGCT tyristory – modernizace příměstských jednotek řady 560 (v kooperaci s POLOVODIČE a.s., 2002)

Společnost POLL, s.r.o. tak působí na trhu od roku 1996, z původního počtu 4 zaměstnanců se rozrostla do středně velké společnosti a rozšířila své spektrum aktivit z původní činnosti (vývoj technických a programových prostředků) i na výrobu a servis řídicích systémů a výkonové elektroniky (nejen) pro drážní aplikace.

POLL, s.r.o.

Výpadová 1676/4a
Praha 16
153 00

IČO: 62967754